X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
سه‌شنبه 14 دی‌ماه سال 1389 ساعت 11:00 ب.ظ
در پستهای بالا اطلاعاتی در مورد سیستم انژکتور نسبت به کابراتور و همچنین طریقه پاشش گفته شد .
خوب الان وقت ان رشیده که طریقه کارکرد سیستم انژکتور گفته شود .برای تشریح اسانتر این سیستم سوخت رسانی مثال ساده می اوریم.
فرض بر این می گذاریم سیستم مثل بدن انسان است سلسله اعصاب یا رشته های عصبی در تمامی بدن مثل حسگرهای چشایی شنوایی بینایی و لامسه و ......همگی به یک مکز که همان مغز است متصل هستند حال مغز پس از دریافت پیامهای عصبی از اعضای بدن انها را تحلیل و بررسی کرده سپس فرمان خاص لازم را با توجه به شرایط خاص به اعضای بدن می دهد.
در سیستم سوخت رسانی انژکتوری سنسورها(حسگرها)بجای اعصاب و ECU (الکترونیک کنترول یونیت بجای مغز انسان و عملگرها بجای اعضای بدن عمل می کند .
ECU اطلاعات لازم را از تمامی سنسورهای خودرو دریافت کرده با استفاده از برنامه های موجود در حافظه خود انها را تجزیه و تحلیل اطلاعات می پردازد بنابراین اطلاعات دستور لازم جهت بهتر کار کردن موتور به عملگرها می دهد .
حال هر اطلاع اشتباهای از جانب حسگرها به ECU داده شود باعث فرمان نادرست به عملگرها شده با این تجزیه و تحلیل با دستگاه عیب یاب به راحتی می توان عیب مورد نظر را پیدا کرد و نسبت به ان رفع عیب کنیم

به عنوان مثال یک مشتری مراجع می کند و در مورد مصرف سوخت زیاد خودر می گویید شما با توجه به گفته های مشتری و رفتن داخل پارامتریهای عیب یاب متوجه می شوید که دمای اب نسبت به گرمای خودرو یکسان به نظر نمی رسد مثلا به جای +80 سانتیگراد اشتباه -40 نشان میدهد ECU با توجه به اشتباه فرستادن پیام سنسور اب پردازش اطلاعات تجریه و تحلیل می کند در این موقعه ECU فکر می کند که هوا سرد است و مصرف زیاد می کند در نتیجه تا وقتی که دما درست فرستاده نشود سوزن انژکتورها پاشش به همان مقدار می پاشند و مصرف بالا می رود
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo